کامپوزیت گستر سپاهان

شرکت دانش بنیان کامپوزیت گستر سپاهان با رسالت ایجاد شرایط بهتر زندگی برای معلولان و جانبازان قطع عضو در سال ۱۳۹۱ تاسیس گردید. تولید محصولی با کیفیت که بتواند جایگزین عضو از دست رفته طبیعی انسان گردد به عنوان دغدغه اصلی موسسان شرکت قرار گرفت و به منظور دستیابی به این مهم مسیری ناهموار و دشوار طی گردید تا امروز این شرکت با تولید اولین پنجه کربنی کشور به صورت رسمی پس از دریافت تاییدیه از اداره کل تجهیزات پزشکی و اتحادیه اروپا با افتخار به این مهم دست یافته است که ایران را در رده ۵ کشور دارنده تکنولوژی ساخت این نوع پنجه ها قرار دهد. پنجه های سری پارس فلکس با دارا بودن کارایی و دوامی برابر با نمونه های تولید شده توسط پرچم داران این محصول در جهان موجب گردیده است اکنون این شرکت در مسیر افزایش کیفیت و تنوع با چشم انداز تسخیر بازار های منطقه گام بر دارد.

شرکت دانش بنیان کامپوزیت گستر سپاهان با رسالت ایجاد شرایط بهتر زندگی برای معلولان و جانبازان قطع عضو در سال ۱۳۹۱ تاسیس گردید. تولید محصولی با کیفیت که بتواند جایگزین عضو از دست رفته طبیعی انسان گردد به عنوان دغدغه اصلی موسسان شرکت قرار گرفت و به منظور دستیابی به این مهم مسیری ناهموار و دشوار طی گردید تا امروز این شرکت با تولید اولین پنجه کربنی کشور به صورت رسمی پس از دریافت تاییدیه از اداره کل تجهیزات پزشکی و اتحادیه اروپا با افتخار به این مهم دست یافته است .

 

ساختار فیبر کربن

فیبر کربن نخستین بار در سال ۱۸۷۹ میلادی زمانی که ادیسون از این ماده به عنوان رشته پر مقاومت در ایجاد روشنایی الکتریکی استفاده کرد، پای به عرصه علم گذاشت. در آغاز دهه ۱۹۶۰ بود که تولید موفق تجاری الیاف کربن، با اهداف نظامی و برای کاربرد در هواپیمای جنگی آغاز شد. از مهم‌ترین کاربردهای الیاف کربن در مقاوم‌سازی و بهسازی سازه‌ها و ساخت کامپوزیت‌ها بوده و همچنین در موارد غیرنظامی مانند هواپیماهای مسافربری و باربری خودروسازی و ساخت قطعات صنعتی، صنایع پزشکی، صنایع تفریحی، ورزشی و… کاربرد دارد. الیاف کربن در کامپوزیت‌ها به همراه رزین اپوکسی یا سایر رزین‌ها استفاده می‌شود. کامپوزیت الیاف کربن در مواردی که استحکام و سختی بالا به همراه وزن کم و ویژگی‌های استثنایی مقاومت در برابر خوردگی مدنظر باشند، بهترین گزینه موجود است. 

 

ویژگی های الیاف کربن

الیاف کربن به رنگ سیا ، بدون بو بوده و قابل حل در آب نمی‌باشند، در مقابل اسیدها، بازها و حلال‌های آلی مقاوم، ذوب نشدنی و غیرقابل انفجار هستند .این الیاف کاربرد گسترده‌ای در صنعت کامپوزیت دارد که علاوه بر سبکی در قطعات به آن‌ها استحکام کششی و مدول بالا می‌دهد. بیشترین کاربرد الیاف کربن در ساخت قطعات کامپوزیت هوایی، مخازن تحت‌فشار و مقاوم‌سازی با FRPدر ساختمان‌ها می‌باشد.

اعضاء ما

شرکت کامپوزیت گستر سپاهان توانسته با بهره مندی از متخصصان و دانش بومی نام محصولاتش را بر فراز قله های افتخار داخلی و خارجی به احتزاز در آورد و این امر جز با حمایت شما میسر نمی شد.امروز بدون شک محکم تر از هر روز میتوانید روی پا‌های خود بایستید.

 

حمید رضا مقاره عابد

مدیر عامل

 

دکتر محمد نصر اصفهانی

رئیس هیئت مدیره

 

دکتر امیر حسن نورایی

مدیر بازرگانی