یکی از ناگوارترین مشکلاتی که ممکن است که در زندگی افراد پیش بیاید، قطع عضو است. این موضوع به دنبال خود مشکلات و مسائل زیادی را به دنبال دارد که هر کدام از آنها باید به نحو احسن مدیریت شوند. در غیر این صورت، فرد به مشکل برمی خورد.

یکی از بهترین محصولاتی که برای کمک به این دسته از افراد تولید شده است، پنجه های کربنی است. توجه داشته باشید که هر کدام از تجهیزات مربوطه، دستور استفاده خود را دارند. در نتیجه، بهتر است پیش از استفاده از آنها اطلاعات لازم کسب شود.

لازم به ذکر است که پنجه های کربنی برای ورزشکاران قطع عضو یا جانباز بسیار مناسب و کاربردی است. بهره مندی از این وسیله موجب افزایش اعتماد به نفس و توانایی در انجام ورزش های مختلف می شود. در بسیاری از موارد، پیش می آید که افراد به دنبال تجربه دویدن با پنجه های کربنی هستند.

از این رو، جهت استفاده بهتر از آن باید نکات مختلفی رعایت شود. در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی برای فرد رخ دهد. برای آگاهی بیشتر از این موضوع، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات دویدن با این پنجه ها بپردازیم.

نکات مهم در زمان دویدن با پنجه های کربنی

پنجه های کربنی چیست؟

شاید شما نیز در اطرافیانتان افرادی را دیده باشید که دچار نقص عضو شده اند. این دسته از افراد برای راحتی بیشتر باید از تجهیزات مناسبی استفاده کنند. در غیر این صورت در انجام فعالیت های مختلف به مشکل برمی خورند.

دویدن یکی از فعالیت های اساسی هر فردی است که انجام آن برای افراد نقص عضو مشکل تر است. در نتیجه، استفاده از لوازمی نظیر پنجه های کربنی گزینه ای مناسب و جالب توجه به نظر می رسد. توجه داشته باشید که در زمان استفاده از پنجه های کربنی باید برخی نکات را به دقت رعایت کنید. بدین ترتیب، استفاده از آنها برایتان لذت بخش خواهد بود. با ما همراه باشید و نکات دویدن با پنجه های کربنی را به خاطر بسپارید.

نکات استفاده از پنجه های کربنی در دویدن

همانطور که در بالا اشاره شد، پنجه های کربنی یکی از لوازم مناسب برای افرادی است که به هر طریقی دچار نقص عضو شده اند. استفاده از این تجهیزات احساس بهتری را به این دسته از افراد القا می کند. در نتیجه، بهتر است روش استفاده و نکات مربوط به آن را به خوبی فرا گیرند. به همین دلیل است که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته ایم.

استفاده از پنجه کربنی نیازمند انرژی بیشتر است

یکی از نکاتی که در زمان دویدن با پنجه های کربنی باید به آن توجه داشته باشید، میزان انرژی است که برای این کار صرف می کنید. لازم به ذکر است که زمانی که افراد نقص عضو از این پنجه ها برای دویدن استفاده می کنند، اغلب باید انرژی بیشتری را نسبت به افراد سالم صرف کنند.

همچنین میزان انرژی مورد نیاز برای افرادی که قطع عضو بالای زانو دارند بیشتر از افراد با قطع عضو زیر زانو است. علاوه بر آن، افرادی که هر دو پای آنها دچار قطع عضو است نیز انرژی بیشتری نسبت به گروه های قبل نیاز دارند. در نتیجه، در زمان استفاده از این لوازم باید انرژی لازم را داشته باشید و پس از آن نسبت به دویدن اقدام کنید.

نکات مهم در زمان دویدن با پنجه های کربنی

بهره مندی از مزایای ورزش استقامتی

یکی دیگر از مواردی که در زمان دویدن با پنجه های کربنی باید به آن توجه داشته باشید انجام حرکات استقامتی است. از آنجا که ورزش های استقامتی کمک زیادی در جهت کاهش انرژی مورد نیاز برای استفاده از پنجه های مورد نظر می کند، در نتیجه نباید از آن غافل شد و بهتر است حرکات آن را برای کسب توانایی بیشتر انجام دهید.

استفاده از پنجه مخصوص دویدن

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با استفاده از پنجه ها باید به یاد داشته باشید این است که از پنجه مخصوص دویدن استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر از پنجه پیاده روی برای دویدن استفاده کنید، نیازمند صرف انرژی بیشتری خواهید بود و بیشتر دچار مشکل می شوید. بنابراین، بهتر است این مورد را نیز در دویدن با پنجه های کربنی به یاد داشته باشید.

اطمینان از تقارن پنجه

یکی از نکاتی که دویدن با پنجه های کربنی باید به آن توجه داشته باشید اطمینان از تقارن و درست قرار گرفتن پنجه ها است. این مورد مشکلی شایع است که اغلب با سهل انگاری اتفاق می افتد. عدم استحکام پنجه، درد در زمان قرار دادن آن و یا عدم اعتماد به این لوازم منجر به بروز مشکل این چنینی می شود.

توجه به زمان استفاده از پنجه

زمان استفاده از پنجه های کربنی نیز یکی دیگر از نکاتی است که در زمان استفاده از این لوازم باید به آن توجه کنید. هرچه مدت زمان بیشتری از این لوازم استفاده کنید، ماندگاری و عمر آنها نیز کمتر خواهد بود. این اتفاق به آن دلیل رخ می دهد که برخورد آن با زمین بیشتر است و به آن آسیب های مختلفی وارد می شود.

نکات مهم در زمان دویدن با پنجه های کربنی

برنامه دویدن با پنجه های کربنی

برای دویدن با استفاده از پنجه های کربنی به برنامه خاصی نیاز نخواهید داشت. بنابراین، همان اقداماتی که در زمان پیاده روی انجام می دهید را پیاده کنید. بدین ترتیب دیگر دچار مشکل خاصی نخواهید شد. البته توجه داشته باشید که بیش از آن اندازه به آن فشار وارد نشود.

توجه به راحتی پنجه

یکی از نکاتی که در دویدن با پنجه های کربنی باید به آن توجه داشته باشید، راحتی آن در زمان نصب است. در هفته اول که از آن استفاده می کنید، از تناسب آن مطمئن شوید. همچنین بهتر است در صورت بروز هرگونه ناراحتی یا احساس خستگی با متخصص مربوطه مشورت کنید و مشکل را از میان بردارید.

استفاده درست

اولین باری که از پنجه های کربنی استفاده می کنید باید نهایت دقت را به خرج دهید. توجه کنید که در ابتدا بیش از ۱۰ دقیقه ندوید و در زمان مناسب توقف کنید. در این زمان بهتر است اندام خود را بررسی کنید و از عدم بروز مشکل اطمینان حاصل کنید.

عدم مالش یا تحریک پوست

یکی دیگر از نکاتی که در دویدن با پنجه های کربنی باید به آن توجه داشته باشید عدم تحریک و مالش پوست است. زیرا با این کار فشار بر اندام شما افزایش پیدا می کند. در نتیجه، بهتر است از هرگونه تحریک یا مالش پوست اجتناب کنید.

ارتباط زمان قطع عضو با راحتی استفاده

جالب است بدانید که افرادی که مدت زمان بیشتری از قطع عضو آنها سپری شده است تحمل بیشتری نسبت به سایر افراد خواهند داشت. در نتیجه،  این افراد بار ناشی از دویدن را بهتر تحمل می کنند و راحت تر با آن کنار می آیند.

نکات مهم در زمان دویدن با پنجه های کربنی

احتیاط در استفاده از پنجه های کربنی

توجه داشته باشید که استفاده از پنجه های کربنی و وفق دادن اندام با آنها نیازمند زمان است. در نتیجه، هیچ گاه به یک باره قادر به عادت کردن به پنجه ها در زمان دویدن نخواهید بود. اگر در ابتدا فشار زیادی را وارد کنید ممکن است آسیب های دیگری را به خود وارد کنید. بنابراین، بهتر است به بدن خود برای سازگاری بیشتر جهت دویدن با پنجه های کربنی فرصت دهید و از آن نهایت استفاده را بکنید.

سخن پایانی

پنجه های کربنی یکی از انواع تجهیزاتی است که در جهت آسایش بیشتر افراد قطع عضو و جانبازان طراحی شده است. این دسته از لوازم، کمک زیادی به راحتی افراد کرده است و به همین دلیل طرفداران خاص خود را دارد. برای دویدن بهتر و آسان تر استفاده از پنجه های کربنی گزینه ای مناسب به نظر می آید.

به همین دلیل بهتر است پیش از استفاده از آن نکات لازم در رابطه با دویدن با پنجه های کربنی را به خاطر بسپارید و در زمان دویدن از آنها بهره برید. ما در این مقاله نکاتی را در رابطه با استفاده بهتر از پنجه های کربنی در زمان دویدن برای شما بازگو کرده ایم. در نتیجه، بهتر است نگاهی به آن بیندازید و نکات را به خاطر بسپارید.

Source: www.prostheticrunning.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *