قطع عضو یکی از مسائلی است که ممکن است در طول زندگی افراد رخ دهد و روال عادی زندگی افراد را با چالش روبرو کند. یکی از  این موارد روزمره مسافرت است که برای دوری از دغدغه  های زندگی شهری و موارد مربوط به آن انتخاب می شود.

به طور کلی، افراد برای مسافرت بهتر باید برنامه ریزی های لازم را انجام داده باشند و با خیال راحت سفر کنند. در نتیجه، برنامه ریزی نیازمند صرف وقت و انرژی لازم خواهد بود. افراد نقص عضو برای سفر باید زمان بیشتری را برای برنامه ریزی های مناسب صرف کنند.

خوشبختانه با برنامه ریزی های لازم، افراد قطع عضو قادر به بهره مندی از دستورالعمل های سفر خواهند بود. ما در این مقاله قصد داریم نکات مسافرت همراه پروتز را در اختیار خوانندگان قرار دهیم. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به دنبال مسافرت با پروتز بالای زانو هستید بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید و نکات ذیل را به یاد بسپارید.

راهنمای مسافرت با پروتز بالای زانو؛ این نکات فراموش نشود!

 نکات مسافرت با پروتز بالای زانو

افراد قطع عضو نسبت به سایر افراد با محدودیت های بیشتری در زمینه های مختلف روبرو هستند. به همین دلیل، اطلاع از دستورالعمل ها و نحوه برخورد با این دسته از محدودیت ها یکی از مواردی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند. مسافرت نیز یکی از مواردی است که هر فردی در زندگی خود تجربه می کند. در نتیجه، افراد قطع عضو برای تجربه و خاطره ای بهتر از سفر خود باید پیش از اقدام به مسافرت، اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه به بررسی نکات سفر با پروتز پرداخته ایم.

پیش از حرکت پروتز خود را بررسی کنید

یکی از نکاتی که باید پیش از مسافرت با پروتز بالای زانو به آن توجه داشته باشید اطمینان از سلامت پروتز است. توجه داشته باشید که در زمان بررسی پروتز موارد زیر را کنترل کنید:

  • ترک
  • قطعات سست
  • صداهای عجیب و غریب
  • شکستگی

اگر به هر کدام از علایم فوق برخورد کردید، بهتر است از متخصص پروتز خود بخواهید قبل از مسافرت با پروتز بالای زانو این مشکل را برطرف کند. همچنین برای تمیز کردن پروتز خود باید از صابون ملایم و غیر معطر و پارچه ای مناسب استفاده کنید.

راهنمای مسافرت با پروتز بالای زانو؛ این نکات فراموش نشود!

بسته بندی لوازم مورد نیاز

پیش از مسافرت باید لیستی از موارد مورد نیاز و فاکتورهای اضافی را تهیه و آماده کنید. از آنجا که در سفر ممکن است اتفاقات غیر معمول رخ دهد، وجود این موارد کمک زیادی به آسایش شما خواهد کرد. برخی از مواردی که باید آنها را از پیش تهیه کنید عبارتند از:

  • جوراب های اضافی برای پروتز
  • نوار جهت ترمیم شکستگی یا بند
  • آستر اضافی
  • کیت ابزار کوچک همراه با پیچ گوشتی
  • کیسه های پلاستیکی برای قرار دادن در اطراف پروتز در زمان نزدیکی به شن، ماسه و آب

جمع آوری اطلاعات تماس

یکی دیگر از اقداماتی که در مسافرت با پروتز بالای زانو باید انجام دهید، اطلاع از مراکز درمانی و همچنین شماره های تماس است. در صورتی که اتفاقی برای پروتز شما رخ دهد، در دست داشتن شماره تلفن، آدرس ایمیل و مواردی از این دست موثر است. همچنین اطلاع از نام و شماره مراکز پروتزهای مصنوعی در شهر مورد نظر نیز کارساز است.

در صورت مسافرت هوایی از صندلی های مخصوص استفاده کنید

اگر شما قصد مسافرت با هواپیما را دارید بهتر است از صندلی های مخصوص هواپیما در مسافرت با پروتز بالای زانو استفاده کنید. این صندلی ها بر خلاف صندلی های دیگر رو به دیوار هستند و فضای بیشتری را برای ورود و خروج دارند. معمولا این مکان ها مخصوص مسافران معلول است.

اگر صندلی مورد نظر را پیدا نکردید، صندلی ای را رزرو کنید که نزدیک قسمت جلوی هواپیما باشد و در ردیف خروج اضطراری نباشد. با رعایت این نکات، بی شک سفری بهتر و مطمئن تر را تجربه خواهید کرد.

راهنمای مسافرت با پروتز بالای زانو؛ این نکات فراموش نشود!

استفاده از صندلی چرخدار

در زمان های مختلف نظیر دریافت چمدان و مواردی از این دست بهتر است از صندلی چرخدار کمک بگیرید. به هر حال مسافرت با پروتز بالای زانو محدودیت هایی را به دنبال خواهد داشت که صندلی چرخدار شما را از مواردی نظیر پیاده روی زیاد نجات می دهد.

لباس گشاد بپوشید و نامه ای از متخصص پروتز خود به همراه داشته باشید

لباس های گشاد و کفش های مناسب عبور از قسمت امنیتی و حراست فروشگاه را آسان می کند و در صورت نیاز به راحتی پروتز را نشان می دهند. ارائه نامه ای از پزشک یا متخصص پروتز نیز در صورت بروز مشکل به شما کمک خواهد کرد. در نتیجه، در مسافرت با پروتز بالای زانو این مورد را نیز در نظر داشته باشید و اقدامات لازم را انجام دهید.

اتاق مناسبی را رزرو کنید

هنگام رزرو اتاق مورد نظر خود در هتل، از جزئیات آن اطلاع پیدا کنید. این مورد به ویژه در زمانی که نیازمند استفاده از ویلچر هستید، مهم است. اگر ممکن است اتاقی در طبقه اول یا حتی الامکان نزدیک طبقه اول رزرو کنید. زیرا آسانسورها اغلب در مواقع اضطراری خاموش می شوند. در آخر نیز پس از ورود به اتاق، از مطابقت آن با خواسته های خود اطمینان حاصل کنید و در صورت مغایرت کارمندان را مطلع سازید و اتاقی بهتر را تحویل بگیرید.

راهنمای مسافرت با پروتز بالای زانو؛ این نکات فراموش نشود!

آرام باشید و از حقوق خود دفاع کنید

مسافرت با پروتز بالای زانو ممکن است کمی شما را آزرده خاطر کند. اما اگر در شرایط دشوار قادر به مدیریت مشکلات باشید و آرامش خود را حفظ کنید، بیشتر مشکلات به راحتی حل می شوند. با این حال، اگر کسی شما را ناراحت کرد یا احترام قائل نشد، بهتر است از حقوق خود دفاع کنید و جلوی رفتارهای نامناسب بایستید.

به عنوان مثال، اگر اتاق هتل به مذاق شما خوش نیامد، از مقام های هتل اتاق بهتر را درخواست کنید. به عبارتی، این مشکل شما نیست که اتاقی خاص را می خواهید بلکه مشکل از هتل است که انتظارات شما را به جا نیاورده است. به هر حال، تمام توجه خود را به لذت از تعطیلات و مسافرت معطوف کنید و از تنش های موجود دوری کنید.

از روش های مختلفی برای سفر استفاده کنید

اگر مشکلات امنیتی فرودگاه برای شما ناخوشایند است، بهتر است موارد دیگر را امتحان کنید. سفر با قطار یا خودرو نیز لذت های خاص خود را دارد و دردسرهای کمتری را نیز برای افراد نقص عضو به وجود می آورد. بنابراین، اگر اجباری در استفاده از پرواز برای مسافرت با پروتز بالای زانو وجود نداشت، بهتر است روی گزینه های دیگر نیز فکر کنید و بهترین انتخاب را با خیالی آسوده انجام دهید. مهم این است که شما از مسافرت و تعطیلات خود نهایت لذت را ببرید و این موضوع به رفتارهای شما بستگی خواهد داشت.

راهنمای مسافرت با پروتز بالای زانو؛ این نکات فراموش نشود!

سخن پایانی

مسافرت یکی از تجربه های لذت بخش و شیرین افراد است که موجب رهایی از فشارهای عصبی می شود. افراد برای تجربه ای بهتر برنامه ریزی های لازم را پیش از مسافرت ترتیب می دهند و تمام تلاش خود را در جهت سفری بهتر به کار می گیرند.

در این بین، افراد قطع عضو برای سفر نیاز به زمان بیشتری برای آماده سازی مقدمات لازم دارند. به همین دلیل است که قبل از سفر باید برخی نکات را رعایت کنند و با اطمینان بیشتری مسافرت کنند. استفاده از پروتز موجب می شود که افراد با محدودیت های خاصی مواجه شوند که مدیریت این محدودیت ها بر عهده خود آنهاست.

ما در این مقاله به بررسی نکات مسافرت با پروتز بالای زانو پرداخته ایم. شما نیز بهتر است به متن بالا نگاهی بیندازید و نکات را به خاطر بسپارید. امید است با رعایت این موارد، سفری بهتر و لذت بخش تر را تجربه کنید.

Source: www.eastpointpo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.