بسیاری از افرادی که دست و پای خود را از دست داده اند، به این فکر می کنند که زندگی آن ها شبیه به گذشته نمی شود و با استفاده از پنجه های کربنی دیگر ادامه زندگی ممکن نیست.

ممکن است یکی از اعضای بدن خود را در تصادف از دست داده باشید، یا اینکه به دلیل بیماری دچار قطع عضو شده باشید، اما مطمئن باشید شما را درک می کنیم که نقص عضو ناراحتی، عزاداری، بیماری روحی، عصبانیت و بسیاری از احساسات متناقض را به همراه دارد.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که استفاده از پنجه های کربنی این امکان را به شما می دهد که دوباره نیروی خود را به دست آورید و زندگی را همانند گذشته ادامه دهید.

آیا استفاده از پنجه های کربنی زندگی شما را تغییر می دهد؟

چگونه با استفاده از پنجه های کربنی کیفیت زندگی را بهبود بخشیم؟

از دست دادن عضوی از بدن به این معنا نیست که فرصت های خوب زندگی را از دست داده اید و دیگر فرصتی برای تجربه زندگی بهتر و روزهای خوب پیش رو ندارید. احتمالا با دیدن دلسوزی های دیگران احساس ناراحتی کنید و ترجیح دهید ارتباط خود را با دیگران کمتر کنید.

دوری از دیگر افراد و در خانه ماندن نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه روحیه شما را نیز تضعیف کرده و از بین می برد. بهتر است به محل کار خود بازگشته یا کسب و کاری را برای خود تدارک ببینید. به مهمانی بروید، با دوستان و خانواده خود رفت و آمد داشته باشید و ورزش کنید. مطمئن باشید حال و احوالتان بهتر می شود و توان خود را باز می یابید. در ادامه مقاله به بررسی چندین روش برای بهبود کیفیت زندگی با استفاده از پنجه های کربنی می پردازیم.

سپاس گزاری برای زندگی دوباره

درست است که به دلیل حادثه، تصادف یا بیماری دچار قطع عضو شده اید، اما باید سپاس گزار این موضوع باشید که دوباره فرصت زندگی کردن دارید و نگرش مثبتی نسبت به اطراف خود داشته باشید. در هر صورت همه ما باید سپاس گزار این موضوع باشیم که روی زمین به زندگی خود ادامه می دهیم.

اگرچه استفاده از پنجه های کربنی و پروتز ناراحت کننده است، اما بهتر است روی این موضوع تمرکز کنید که فرصت دوباره زندگی را پیدا کرده اید. حال چگونه باید زندگی خود را تغییر دهید؟ همواره عبادت و شکرگزاری پروردگار حال انسان ها را بهتر کرده و به آن ها روحیه می دهد.

به این موضوع فکر کنید که ممکن است اتفاق بدتری برای شما می افتاد! اکنون که قادر به ادامه زندگی در این دنیا هستید، سعی کنید که کمبودهای گذشته را جبران کرده و با برنامه ریزی به زندگی خود ادامه دهید.

آیا استفاده از پنجه های کربنی زندگی شما را تغییر می دهد؟

انجام فعالیت های مورد علاقه

شاید نگران این موضوع باشید که با وجود قطع عضو دیگر قادر به انجام فعالیت ها و کارهایی که دوست دارید، نیستید. درست است که شرایط فرق کرده است، اما بسیاری از بیماران با استفاده از پنجه های کربنی مناسب و مجهز، بار دیگر توان خود را به دست آورده اند و توانسته اند بار دیگر فعالیت های مورد علاقه خود را آغاز کرده و از آن لذت ببرند.

جالب است بدانید ورزشکاران زیادی در جهان هستند که با استفاده از پای مصنوعی قادر به دویدن و بازی گلف یا دیگر ورزش های مورد علاقه خود هستند. بسیاری از افراد قطع عضو را مانع زندگی ندانسته و در تلاش اند که خود را با آن وفق دهند. توصیه می کنیم با افرادی که شبیه به شما هستند، معاشرت کرده و به همدلی با آن ها بپردازید.

از فعالیت هایی که همواره در آرزوی انجام آن ها بوده اید، لیستی تهیه کرده و تحقیق کنید که چگونه قادر به انجام آن ها و کسب یک تجربه جدید و جذاب هستید. احتمالا ورزشکاران پارالمپیک را دیده اید که چگونه با قطع عضو به تلاش و فعالیت پرداخته و موفقیت کسب می کنند.

قهرمان دو میدانی بدون داشتن پا، با استفاده از پنجه های کربنی سال ها تلاش کرده و قهرمان جهان شده است. شناگرانی که بدون داشتن پا یا دست، به راحتی قهرمان شده و مدال طلا را به دست آورده اند. افراد موفق را الگوی خود قرار دهید و به بهبود کیفیت زندگی خود بپردازید.

افزایش تحرک بدنی

استفاده از پنجه های کربنی و پروتز برای افرادی که عضوی از بدن خود را از دست داده اند و قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نیستند، بسیار مفید است. اغلب این افراد قادر به باز و بسته کردن آرنج یا زانو نبوده و با مشکل روبرو هستند.

توصیه می کنیم با استفاده از پروتزی مناسب، تحرک بدنی خود را افزایش داده و به زندگی عادی خود ادامه دهید. مطمئن باشید با انجام کارهای روزانه خود حالتان بهتر می شود. بهتر است به محل کار خود بازگشته و به فعالیت بپردازید.

کسب و کار خانگی برای خود ایجاد کنید و به معاشرت با افراد دیگر بپردازید. اینکه ذهن شما آماده این موضوع شود که با استفاده از پنجه های کربنی قادر به انجام فعالیت های روزانه و بازگشت قدرت بدنی خود هستید، به راحتی توانایی این را پیدا می کنید که زندگی خود را بهبود بخشید.

آیا استفاده از پنجه های کربنی زندگی شما را تغییر می دهد؟

آراسته کردن ظاهر خود

خیلی از بیماران به پروتزهایی که دارند، افتخار می کنند و از آن لذت می برند. افراد زیادی هستند که پروتزهای سفارشی درخواست کرده و با ایجاد خالکوبی یا طرح های خاص و ویژه روی آن ها، ظاهرشان را بهتر کرده و خود را آراسته می کنند.

این اطمینان را به شما می دهیم که با انتخاب یک پروتز خوب و مناسب مانند مدل های سفارشی، از دیدن ظاهر خود لذت می برید و بسیاری از نیازهای شما رفع می شود. با بهبود ظاهر خود، کیفیت زندگی شما بهتر شده و حالتان نیز بهتر می شود.

اگر قطع عضو هستید یا نیاز به تعویض پروتزهای خود دارید، با انتخاب یک پروتز جدید و جذاب به استقبال یک زندگی بهتر رفته و ظاهر خود را تغییر دهید. همواره به فکر این باشید به ظاهر خود از جمله موها و چهره تان رسیدگی کرده و پروتزهایی را سفارش دهید که جذابیت ظاهری شما را بیشتر کنند. برخی از آن ها طرح های خاصی روی خود دارند که ظاهرتان را با دیگران متفاوت می کند.

کلام آخر

برخی از بیماران احساس می کنند که با قطع عضو و از دست دادن یکی از اعضای بدن خود قادر به ادامه زندگی نیستند. بنابراین روحیه خود را از دست داده و با عصبانیت و کینه زندگی را ادامه می دهند.

در این مقاله روش های گوناگونی را شرح دادیم که با استفاده از پنجه های کربنی به راحتی به زندگی خود ادامه داده و همانند گذشته فعالیت های خود را از سر بگیرید. بهتر است از پروردگار سپاس گزاری کنید که فرصت زندگی دوباره را به شما عطا کرده است و قادر هستید فعالیت های خود را از سر بگیرید. پیشنهاد می دهیم با داشتن یک برنامه ریزی به کارهای مورد علاقه خود بپردازید.

بهتر است تحرک بدنی خود را افزایش داده و فعالیت های روزانه را انجام دهید. ورزش کنید و با افرادی که شرایط مشابهی دارند، به معاشرت بپردازید. به محل کارتان بازگردید و با استفاده از پنجه های کربنی سفارشی به ظاهر خود رسیدگی کنید.

آیا استفاده از پنجه های کربنی زندگی شما را تغییر می دهد؟

Source: www.georgiaprosthetics.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *